O firmie

Pomysł na Prisjakt pojawił się w 2002 roku. Początkowo miała to być porównywarka cenowa zorientowana głównie na komputery i elektronikę. Po wstępnym sukcesie swoje zainteresowanie Prisjaktem wyraziła grupa medialna Schibsted AB i w roku 2006 nabyła większościowy pakiet udziałów.

Od 2006 roku Prisjakt stopniowo stawał się coraz większym i coraz bardziej znaczącym graczem na rynku porównywarek cenowych i e-commerce. Obecnie elektronika i komputery są jedynie niewielką częścią całego wachlarza produktów oferowanych za pośrednictwem Prisjakt. Mamy niemalże wszystko! – od skarpetek i pasków skórzanych, aż po głośniki z najwyższej półki czy limitowane serie gitar elektrycznych. Zasięg działania Prisjaktu był stopniowo zwiększany poza kraje skandynawskie i objął nawet Nową Zelandię.

Z uwagi na coraz bardziej konkurencyjne warunki gospodarcze i ekonomiczne w Polsce, Prisjakt otworzył swoje polskie biuro w listopadzie 2012 roku w Krakowie.

Obecnie Prisjakt działa w Szwecji, Norwegii, Anglii, Irlandii oraz w Nowej Zelandii. Posiadamy około 475 000 recenzji i opisów, 7,2 miliona cen przyporządkowanych do 1,2 miliona produktów w prawie 8000 sklepów.